Перегони та скачки


 ПЕРЕГОНИ ТА СКАЧКИ



 Про виїздку



 

 «Виїздка вважається мистецтвом кінного спорту і є основою для всіх інших дисциплін. Це найвищій прояв усіх якостей коня.»

Що таке виїздка?

У сучасних змаганнях з виїздки, кінь і вершник повинні продемонструвати завчену на пам`ять серію фігур, відомих як «елементи» (вольт, серпантин, вісімка). Такі рухи виконуються на абсолютно рівній, прямокутній арені, розміром 60×20 м. По периметру арена оточена низькою огородою, по який симетрично відмічені 12 позначки-літер, що вказують вершнику де починати рух і де закінчувати, а також де змінювати темп. При виїзді на арену, кожен вершник повинен дійти відміченої центральної лінії і зупинитись для привітання. Кінь повинен стояти на чотирьох ногах не рухаючись. В усіх змаганнях кінь повинен продемонструвати наступні алюри: крок, рись і галоп, а також плавні переходи всередині та між ними.

Оцінки

Колегія у складі п'яти суддів оцінює виконання елементів, присуджуючи кожній парі оцінку від 0 до 10. Одразу ж після підсумкового підрахунку, ці оцінки переводяться у відсотки і вершник або команда з найбільш високою сукупною оцінкою, оголошується переможцем.


 Кінні перегони
Кінні перегони (скачки) — вид випробування коней на жвавість (швидкість), за підсумками яких робиться висновок про придатність до подальшого розведення (використання в породі). Важливо розуміти, що скачки не є видом кінного спорту. Як правило, скачки проводяться на іподромах, де на їх результат через тоталізатор робляться грошові ставки. Вже давно біга і скачки відносять до призових видів кінного спорту. Професіонали так і кажуть — скаковий спорт, біговий спорт.
 Сіє́нське Па́ліо — традиційні кінні перегони, що відбуваються в італійському місті Сієна.



Започаткування перегонів

Найбільш ранні відомості про змагання, що передували верхогонам, відносяться до середньовіччя. Кінні перегони (палії алла лунґа), організовані контрадами, районами Сієни, з 14 ст., проводились через усе місто.
Після заборони великим герцогом Тоскани кориди у 1590 р. контради організували перегони на Пьяцца дель Кампо. Перші верхогони влаштовували на биках (буффалате або асінате), а згодом на ослах. Водночас кінні перегони відбувалися в інших місцях. Перше Паліо в сучасному розумінні (так зване паліо тонда алла, на відміну від палії алла лунґа, що проводилося раніше) відбулося в 1656 р.


Серпневі верхогони

Спочатку перегони проходили щороку 2 липня. Другі змагання, 16 серпня, були започатковані у 1701 р. і проводилися нерегулярно. Серпневі верхогони Паліо делла Ассунта стали важливою частиною святкування Успіння Богородиці
Ці змагання за змогою фінансувала контрада, яка виграла липневі перегони. А з 1802 р. організація і фінансування свята стало головним обов'язком міста.

Обмеження

У 1729 р. герцогиня Віоланта Беатріс Баварська скоротила кількість контрад до 17. Тоді ж указом обмежувалась до десяти кількість контрад, які могли брати участь у верхогонах, щоби запобігти масовим нещасним випадкам, що траплялися у попередніх змаганнях.


Конку́р  — змагання з подолання перешкод верхи на коні, що проходять на конкурному полі. Конкур стали проводити з середини XIX сторіччя в Бельгії, потім в Франції та Італії. Залежно від кількості перешкод та їх висоти конкур ділиться на легкий, середній, важкий та вищий.



Також конкур ділиться на конкур «на вибір», «до першої помилки», «мисливський паркур», швидкісний. Вище всіх на неосідланому коні на ім'я Ред Флайт стрибнув Майкл Уітейкер в Дубліні в 1982 році — 2,13 м. Рекорд Європи у висотному стрибку (2,35 м) встановив в 1988 році швейцарець Маркус Фук на світло-сірому коні вестфальської породи на ім'я Пушкін. Зображення верхової їзди є на персидських грав'юрах, датованих приблизно 3000 роком до н. е. Перші змагання з подолання перешкод (конкури) було організовано в манежі на вулиці Іслінґтон в Лондоні в 1869 році. Змагання з подолання перешкод було вперше включено в програму Олімпійських ігр в 1912 році.

Немає коментарів:

Дописати коментар